whatsapp ico

Kızlık dikimi Nasıl Yapılır?

01.01.2019 05:14, Admin

Kızlık zarı tıbbi terminolojide "hymen" (himen) olarak nitelendirilir. Yunan mitolojisine göre evlilik ve düğün tanrısının ismidir. Modern tıp ile artık kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir. Kızlık zarı geçici olarak ve kalıcı olarak dikilebilir. Geçici kızlık zarı evlenmeden bir iki gün önce cerrahi müdahale ile tamir etmesi sonucu gerçekleşir. Kalıcı kızlık zarı yani ‘flep yöntemi’ ise vajinanın duvarlarının dikilmesi ile gerçekleşen bir cerrahi müdahaledir. 

Himenoplasti Nedir?

Hymen dikilme işlemine ‘himenoplasti’ denir. Gerçekte bozulmuş olan zarın tam olarak eski haline getirilmesi olanaksızdır. Son derece ince yapısı olan kızlık zarına atılan dikişler o bölgede bulunan çok sayıda mikroorganizma tarafından efekte edilir ve dikişler tutmaz. Kızlık Zarı tekrar orijinal haline gelmese de vajinal duvardan alınan parçalar gibi değişik cerrahi yöntemler kullanılarak ilişki sırasında kanayabilecek yeni bir doku oluşturulması mümkündür.

Flep yöntemi

Flep isminin doğrusu aslında ‘Fleb’ dir. İngilizcede ‘flab’ olarak geçer. Ancak Türkçemizde bu kelime ‘Flep’ olarak nitelendirilmiştir.

Flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi vajinanın arka duvarından doku kaldırılarak üst duvara implante edilmesi yani asılması şeklinde yapılmaktadır. 

Fleb yöntemi ile doku kaydırma işlemi vajinanın yan duvarlarından da yapılabilmektedir. Bu şekilde penisin vajina içine girişi sırasında kanama gerçekleşmektedir. Amaç ilk cinsel birleşmedeki kanamayı taklit etmektir. Flep operasyonu ile kızlık zarı tamiri sedasyon anestezisi altında (yani hafif bir şekilde uyutularak) veya sınırlı uyuşturma ile (o bölgenin uyuşturulmasıyla) yapılabilir. Kalıcı yöntem dediğimiz flep yöntemi geçici kızlık zarı dikimine göre biraz daha uzun bir ameliyattır. Geçici kızlık zarı dikimi 20 ila 25 dakika iken kalıcı kızlık zarı dikimi yani ‘Flep yöntemi’ 35 ile 40 dakika arası sürmektedir.

Kızlık zarının yırtıldığı nasıl anlaşılır

Yırtılmanın üzerinden 7 gün geçtikten sonra, bu yırtılmanın ne zaman olduğunu söylemek ve zaman tahmini yapmak mümkün değildir. Kızlık zarının ne tarafından ve nasıl yırtıldığı da bilinemez. İlişkide penis ile mi, parmak veya başka bir cisim ile mi veya kaza/travma sonucu mu yırtıldığını anlamak mümkün değildir. Her kızın başına gelebilecek bir durum olan kızlık zarı yırtılması bir jinekolog tarafından muayene sonucu tenkit edilebilir.

Kızlık bozulması

Kızlık zarı ilişki, kaza veya nadiren de spor yaparken yırtılabilir. Kızlık zarı ince bir yapıdır ve vajina girişinden ortalama 2 cm geride yer alır. Vajinayı çepeçevre iç kısımdan sararak içeri doğru bir çıkıntı oluşturur ve vajina iç duvarını daraltır. Normalde vajina genişleyebilen bir yapıya sahiptir, bunu en güzel ve çarpıcı olarak doğum esnasında 10 cm çaplı başın geçişine izin vermesinde görmekteyiz. Ancak kızlık zarı genişleme özelliğine sahip değildir ( sadece elastik tip kızlık zarı genişleyebilir)  ve içeri giriş olduğunda yırtılarak kanama meydana gelir. Burada kanama değişik miktarlarda olabilir. Eğer kanlanması yoğun bir yerden yırtılma olursa veya aşırı kalın, etli kızlık zarı yapısı mevcutsa kanama aşırı olur ancak kanlanması az olan bölgeden olan yırtılmalarda kanama fark edilmeyecek kadar az olabilmektedir.

Yapay kızlık zarı 

Yapay kızlık zarı Almanya’da üretilen ve ülkemizde satışa sunulan bir üründür. Geçirdiği bir olay sonucu kızlık zarını kaybedenler veya fantezi amaçlı olarak kullanmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yapay kızlık zarı kızlık zarı ile birebir aynı etkiyi verir ve kan akışı sağlar. Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Ürünün yapısında kendiliğinden eriyen materyaller kullanılmıştır. Paket içerisinde 2 adet Yapay kızlık zarı bulunmaktadır. İlk ürün deneme amaçlı olarak kullanılır 2. Ürün ise asıl kullanım amaçlıdır. Paket içerisinden çıkan ürünlerin ikisi de aynıdır. Vajina içerisine yerleştirildiğinde 30 dakika gibi bir sürede vajina içerisine yapışma yaparak içeride 2 saat boyunca kalır. Bu süre içerisinde herhangi bir cinsel birleşme olmadığı takdirde içerisindeki özel bileşenler sayesinde kendiliğinden erimeye başlar ve vücuttan tamamen atılır.

Yapay kızlık zarı dünyada sadece Almanya ve Çin de üretilmektedir. Almanya da üretilen ürünlerin içeriğinde kan topları bulunur. Orijinal yapay kızlık zarı Almanya da üretilir. İçerisinde bulunan kan topları vücut sıvısı ile birleşerek yoğunlaşır ve herhangi bir temas durumunda dış tarafta ki ince zar yırtılarak kanama sağlar.

Çin de üretilen sahte ürünler ise Japon malı diye müşterilere sunulmaktadır. İçerisinde kanserojen madde bulunduran bu zar boya içerir. Vücuda girmeden elinize aldığınız anda boya elinize yapışır ve çıkmaz.

UYARI: Sağlığınız açısından web sitelerinde hakkımızda sayfası bulunmayan ve adres bilgisi yer alamayan bunun yanında faturasız satış yapan yerlerden ürün almayınız.


  Yapay Kızlık ZarıKızlık Zarı Dikimi

Önerilen Ürünler

Yapay Kızlık Zarı

Yapay Kızlık Zarı

Yapay Kızlık ZarıYapay Kızlık Zarı Almanya da üretilen ve ülkemize gelen bir üründür. Herhangi bir d..

299TL

Bekaret Hapı

Bekaret Hapı

Bekaret Hapıİngiltere’den ithal bekaret hapı diğer adı ile yapay kızlık zarı 199TL den satışa sunulm..

199TL

Vajina Daraltıcı Krem

Vajina Daraltıcı Krem

Vajina Daraltıcı Jel Krem Vajina daraltıcı krem zamanla vajinanızda oluşan sarkma ve genişlemeyi da..

179TL

Beyazlatıcı Krem | Genital Beyazlatma Kremi

Beyazlatıcı Krem | Genital Beyazlatma Kremi

Beyazlatıcı Krem | Genital Beyazlatma KremiBeyazlatıcı Krem özel bölge ve koltuk altı bölgelerinde k..

49TL