whatsapp ico

Bekaret Nasıl Anlaşılır?

01.01.2019 03:42, Admin

Bekaret aslında anlaşılması çok kolay bir durum değildir. Bayanların mahremiyetini koruduğu anlamına gelir ve evlenecekleri zaman bazı ailelerde olmazsa olmaz bir durumdur. Bekaretin anlaşılmasının en kolay yolu kızlık zarı olarak bilinen bekaret zarıdır. Aslınca namus bekçiliği yapan böyle insanların namus kavramını bir zara bağlayarak düşünmeleri yanlıştır. Fakat ülkemizde yıllardır meydana gelen bu anlayış bazı bölgelerde ve ailelerde o kadar katılaşmış haldedir ki kırılamaz bir haldedir.

Bekaret zarı yani kızlık zarı çok ince yapıda olan, vajinanın dış kısmına 6-7 cm mesafededir. Herhangi bir durumda yırtılması ile kan akıntısı oluşur. Bayanları %75 inin zarı bu şekildedir. Birde zarın esnek olma durumu ve doğuştan hiç olmama durumu vardır. Bekaret zarının esnek olması durumda bekaret zarı ilk ilişkide yırtılmaz. Bekaret zarının doğuştan hiç olmadığı durumlar ise bayanlarda %0,1 olarak görülür. 

Bekaret zarının görevi aslında yumurtalıklar işlevine başlayana kadar vajina içerisine girebilecek zararlı bakteri ve organizmaları dışarıda tutmaktır. Yumurtalıklar olgunlaştıktan sonra ise içeriye girebilecek olan bu organizmalar adet kanaması dediğimiz yol ile dışarı atılır.

Kızlık Kanı

Kızlık kanı bekâret zarının yani kızlık zarının yırtılması ile vajina içerinden dışarı akan 4-5 damlalık kanamadır. Kızlık kanının rengi tam kan renginde değildir daha açık nerdeyse pembeye yakın bir renktedir. Bekaret zarının yırtılması durumunda gelen bu sıvı tam olarak kan değildir. Halk arasında zevk suyu olarak bilinen sıvı ile kanın karışımıdır.

Kızlık Kanı Rengi

Kızlık kanı veya bekaret zarı yırtıldığında akan sıvı tamamen kan olmadığı için rengi de tam olarak kan renginde değildir. Kızlık zarı üzerinde bulunan kan zevk suyu ile birleşerek pembeye yakın bir renk alır ve akma yapar. 4-5 damla gelen bu sıvı kızlık kanı olarak adlandırılır. Kızlık kanı kızlık zarının yırtılması ile vajinadan dışarı atılır. 

Kızlık Zarının Bozulması Belirtileri

Kızlık zarı ilk bozulduğunda kızlık zarının yırtılması ile canınız acır ve akıntı olur. Kızlık zarı yırtıldıktan sonra bu acı ortalama olarak 3 dk sürer. Kızlık zarı bozulmasının sonrasında acı tamamen yok olur. Kızlık zarının bozulduğu sadece doktor kontrolünde ortaya çıkar. Herhangi bir şekilde kızlık zarının gözle görülmesi veya erkeğin hissetmesi imkânsızdır.

Kızlık zarı sadece ilişki yoluyla bozulmaz. Bir bayan bekaretini hastalık yoluyla ve kaza gibi nedenler ile kaybedebileceği gibi bunun yanında doğuştan kızlık zarına sahip de olmayabilir.

Kızlık zarının sağlam olup olmadığı tam olarak sadece doktor kontrolü ile belirlenir.

Bazı bayanlarda kızlık zarının bozulması ile oluşan akıntı 24 saati bulabilir. Bu nadiren görülen ama olağan bir durumdur. Kızlık zarının bozulması ile oluşan kanamanın durmaması veya aşırı şekilde gelmesi durumunda doktorunuza başvurunuz.

Kızlık Kanaması

Kızlık kanaması kızlık zarı yırtılması ile karıştırılmaması gereken bir durumdur. Kızlık kanaması adet kanaması dediğimiz durumdur ve oluşan kanama çok koyu renkli olur. Ortalama 1 hafta boyunca devam eder.

Kızlık kanaması birçok durumda kızlık zarı yırtılması ile karıştırılmaktadır. Birbirinden ayırt edilemeyen bu durum da doktorunuza muayene olarak durumu anlayabilirsiniz.

Kızlık Bozulması Nasıl Anlaşılır

Kızlık bozulmasını anlamanın en kolay yolu ilişkiye girildiğinde yırtılacak bir kızlık zarı olmadığından kanama olamaması durumudur fakat zarın esnek olması veya doğuştan kızlık zarının olmaması durumlarında da kanama olmaz. Kızlık zarının bozulduğunu herhangi bir durumda fark etmek imkansızdır. Kızlık bozulması sadece doktor kontrolünde belirlenebilir.

Kızlık Zarından Ne Kadar Kan Gelir

Kızlık zarı veya bekaret zarı yırtıldığında çok fazla kanama olmaz. Bünyeden bünyeye değişen kızlık zarı yırtılma kanaması ortalama olarak 4-5 damladır. Bazı bayanlarda vajina salgısı çok fazla olduğundan akıntı da çok fazla olabilir. Akıntı bazı bünyelerde 24 saate kadar devam edebilmektedir. 24 saat sonucunda kesilmeyen ve azalmayan kanama durumlarında doktorunuza başvurunuz.

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı yırtılmasının telafi yollarından biri kızlık zarı dikimidirKızlık zarı dikimi devlet hastanelerinde yapılmayan bir durumdur. Özel bir işlem olduğundan sadece özel hastanelerinde gerçekleştirilen kızlık zarı dikimi oldukça maliyetlidir. 

Neredeyse Türkiye nin tamamında kızlık zarı dikimi yapan hastaneler mevcuttur. Kızlık zarı dikimi için öncelikle muayene olunması gerekir. Muayene işlemleri ve bulunduğunuz bölgede ki kızlık zarı dikimi yapan hastaneler için uzman ekibimize başvurabilirsiniz. Kızlık zarı dikimi ortalama 45 dk süren bir işlemdir ve kızlık zarı dikim operasyonu sonrası kişi günlük hayatına devam edebilir.

Yapay Kızlık Zarı

Yapay kızlık zarı ise kızlık zarının kaybedilmesi durumunda oldukça basit ve kendinizin uygulayabileceğiniz bir diğer seçenektir. Kızlık zarı dikimine göre oldukça ucuz ve kolaydır. Hiçbir yardım alamadan uygulayabileceğiniz bir üründür. 

Yapay kızlık zarı Orijinal kızlık zarının yırtılması ile ortaya çıkan etkiler ile birebir aynı sonucu verir. Vücuda herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Herhangi bir yardım gerektirmez ve herhangi bir şekilde anlaşılması mümkün değildir.


  Yapay Kızlık ZarıKızlık Zarı Dikimi

Önerilen Ürünler

Yapay Kızlık Zarı

Yapay Kızlık Zarı

Yapay Kızlık ZarıYapay Kızlık Zarı Almanya da üretilen ve ülkemize gelen bir üründür. Herhangi bir d..

299TL

Bekaret Hapı

Bekaret Hapı

Bekaret Hapıİngiltere’den ithal bekaret hapı diğer adı ile yapay kızlık zarı 199TL den satışa sunulm..

199TL

Vajina Daraltıcı Krem

Vajina Daraltıcı Krem

Vajina Daraltıcı Jel Krem Vajina daraltıcı krem zamanla vajinanızda oluşan sarkma ve genişlemeyi da..

179TL

Beyazlatıcı Krem | Genital Beyazlatma Kremi

Beyazlatıcı Krem | Genital Beyazlatma Kremi

Beyazlatıcı Krem | Genital Beyazlatma KremiBeyazlatıcı Krem özel bölge ve koltuk altı bölgelerinde k..

49TL